Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

W przypadku osłon do maszyn jako podstawowy materiał stosuje się poliwęglan (PC) ze względu na jego wartości mechaniczne, a w szczególności udarność.

- +

W przypadku osłon do maszyn jako podstawowy materiał stosuje się poliwęglan (PC) ze względu na jego wartości mechaniczne, a w szczególności udarność. Parametr ten sprawia, że PC idealnie nadaje się na osłony maszyn gdzie istnieje prawdopodobieństwo uderzenia w osłonę przez operatorów lub materiału znajdującego się w osłonie. Dodatkowym atutem jest transparentność materiału dzięki czemu możemy obserwować co dzieje się na osłoniętym stanowisku.

Drugim materiałem transparentnym jaki możemy zastosować jest polimetakrylan metylenu (PMMA) zwany popularnie pleksi. Materiał ten jest bardzo odporny na zarysowania przez co powinien być stosowany na osłony w miejscu gdzie idealna transparentność jest pożądana.

Często stosuje się również materiały kompozytowe typu aluminium, polietylen, aluminium. Materiał ten charakteryzuje się dobrą udarnością i odpornością mechaniczną, jednak nie jest transparentny.

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!