Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

Szeroka oferta Archimedes obejmuje wiele produktów z kategorii podzespołów do budowy maszyn i urządzeń, w których można wyróżnić m.in. elementy stosowane przy budowie przenośników.

- +

Szeroka oferta Archimedes obejmuje wiele produktów z kategorii podzespołów do budowy maszyn i urządzeń, w których można wyróżnić m.in. elementy stosowane przy budowie przenośników.

Wśród nich ważną rolę pełnią łańcuchy płytkowe stalowe, które są głównym elementem “nośnym” w transporterach. Wysokiej jakości łańcuchy płytkowe firma System Plast wykonuje ze specjalistycznych stopów stali.

Łańcuchy płytkowe metalowe System Plast – charakterystyka

Łańcuchy płytkowe, dostępne na www.archimedes.pl, wykonane są z wysokogatunkowych stali:

  • stal węglowa C45, twardość 44 HRC
  • stal nierdzewna AISI 430 STANDARD,
  • stal nierdzewna EXTRA PLUS (twardość 26-30 HRC),
  • stal austenityczna AISI 304.

Oferowane przez nas łańcuchy płytkowe metalowe są wykonywane w zaawansowanej technologii pięciostopniowego zaginania zawiasów płytek. Niektóre produkowane serie poddawane są dodatkowej obróbce polerowania powierzchni płytek i zawiasów, a także utwardzania elementów łączących – sworzni (do 54 HRC), co drastycznie wpływa na wytrzymałość i żywotność naszych produktów. W ofercie produkcyjnej znajdują się łańcuchy przeznaczone do pracy po łukach (wersje TAB, Bevel, magnetyczne) oraz łańcuchy przeznaczone do pracy prostobieżnej. Łańcuchy produkowane są w różnych wymiarach szerokości płytek – od 32 mm do 190,5 mm.

Łańcuchy płytkowe stalowe – zastosowanie

Łańcuchy płytkowe stalowe stosuje się do transportu produktów w opakowaniach szklanych i metalowych rzadziej opakowanie kartonowe i tworzywowe. W związku z tym nasze łańcuchy, wykonane z wysokiej jakości stali, mają zastosowanie w transporcie butelek szklanych, słoików, metalowych puszek np. przemysł rozlewniczy (browarnictwo, produkcja soków i napojów), transport zapakowanych lub nie produktów o dużej masie, lub gdy praca łańcucha odbywa się w podwyższonych temperaturach (huty szkła). Szeroka gama produktów dostępnych w naszej ofercie pozwala ponadto na różne możliwości ich zastosowania – od pojedynczych transporterów do zautomatyzowanych systemów transportowych. Ważnymi branżami, gdzie łańcuchy płytkowe odgrywają szczególną rolę, jest przemysł chemiczny oraz spożywczy. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Czystość i higiena jest w tych dziedzinach niezwykle ceniona, a ją właśnie zapewniają łańcuchy płytkowe dostępne w ofercie Archimedes.

Ze względu na charakter pracy łańcuchy metalowe dzielimy na:

  • prostobieżne (seria: 812, 815, 815 VG, 815 TAB VG, 815 VG MINI, 800, 802, 805, 805 VG, 8157,8157 VG, 8157 TAB VG, 515)
  • do pracy po łuku (seria: 881, 881 TAB, 881O, 881O TAB, 881 M, 881O MO,881, MO Speed Line, 881 MO VG, 8857 M, 8857 M VG, 8857 TAB, 881 VG, 881 TAB VG, 1874,1874 GV).

Interaktywny katalog online z możliwością edycji rysunków DXF, 3D:

http://systemplastsmartguide.com/

Instrukcja logowania

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.