Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

Jednym z niezbędnych akcesoriów do budowy maszyn niewątpliwe jest dźwignia zaciskowa, zwana inaczej rączką zaciskową lub ramieniem mocującym.

- +

Dźwignie nastawne (zaciskowe) – elementy stosowane powszechnie w budowie maszyn wykonywane z wysokiej jakości poliamidu odpornego na oleje i tłuszcze wzmacnianego włóknem szklanym oraz metalu.

Jednym z niezbędnych akcesoriów do budowy maszyn niewątpliwe jest dźwignia zaciskowa, zwana inaczej rączką zaciskową lub ramieniem mocującym. Oferujemy szeroki wybór tego typu akcesoriów o zróżnicowanej wielkości. Bogaty asortyment sprawia, że z powodzeniem wybierzesz element najlepiej odpowiadający Twoim oczekiwaniom i potrzebom. Stała lub przestawna rękojeść sprawia, że dźwignia może być ustawiona w dogodnym położeniu.

W ofercie znajdują się:

 • dźwignie z gwintem zewnętrznym – A581, A583 CIN, A523, A563, A563 CIN, A593, A593 CIN, A573
 • dźwignie z gwintem wewnętrznym – A580, A582, A582 CIN, A522, A562, A562 CIN, A592, A592 CIN, A572, A150, A528, A524, A525, A148
 • dźwignie z trzpieniem gwintowanym – A583, A529, A149
 • dźwignie z gładkim gwintem- A151
 • dźwignie malowane proszkowo
 • dźwignie tworzywowe
 • dźwignie metalowe (Zamak- stop cynku, aluminium i miedzi)

Szczególnie polecane są produkty z kategorii „Euromodel”. Są to rękojeści obłe i ergonomiczne. Dzięki temu zapewniony zostaje pewny uchwyt w trakcie manipulacji i pracy.

Kategoria “Euromodel”: A580, A582, A581, A583, A582 CIN, A583 CIN, A150, A151,

Dźwignia nastawna (zaciskowa) – informacje techniczne:

 • długość ramienia dźwigni od 43 mm do 108 mm
 • stalowe śruby, sprężyny oraz gwinty dźwigni (stal oksydowana, stal ocynkowana lub stal nierdzewna)
 • gwinty w rozmiarach od M4 do M18
 • długość części gwintowanej od 16mm do 70mm
 • dźwignia wykończona materiałem Zamak – malowanie proszkowe w standardowym kolorze czarnym lub siwym.

Rączki zaciskowe stosowane są przy budowie maszyn – z ich pomocą zamocujemy poszczególne elementy urządzenia, a także połączymy kilka elementów w jeden układ. Wykorzystuje się je także w tworzeniu różnego rodzaju instalacji. Mogą również spełniać funkcję obsługową danego urządzenia, służąc do jego uruchamiania, otwierania lub zamykania różnego rodzaju zaworów. Rączki zaciskowe wykorzystywane są różnorodnych gałęziach przemysłu. Ich szeroka funkcjonalność sprawia, że stanowią niezbędny element do budowy maszyn wykorzystywanych w wielu branżach.

Oferujemy dźwignie nastawcze o zróżnicowanych gwintach, a także wykonane z różnorodnych materiałów. W naszym sklepie znajdują się zarówno dźwignie zaciskowe z różnego rodzaju tworzyw, jak i metalowe wykonane w wysokiej jakości stopów metali takich jak cynk, aluminium czy miedź.
Na zamówienie dostępne inne kolory (wymagane minimum zamówieniowe). Zapraszamy także do kontaktu z naszym działem technicznym, który zapewni profesjonalną pomoc i doradztwo.

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!