/
/
Archimedes wystawcą i sponsorem podczas Krajowych Dni Ziemniaka 2019
Archimedes wystawcą i sponsorem podczas Krajowych Dni Ziemniaka 2019

Mamy przyjemność ogłosić, że zostaliśmy sponsorem podczas Krajowych Dni Ziemniaka 2019 w Nidzicy! Ale to nie wszystko… Serdecznie zapraszamy każdego zainteresowanego lub związanego z branżą ziemniaczaną na nasze stoisko nr 1 w hali nr 1.

Co Archimedes ma wspólnego z ziemniakami?

Sortery (czy inaczej sortowniki) do ziemniaków używane dzisiaj na polach są nieefektywne, drogie w obsłudze i wymagają częstych konserwacji. Wiele z tych maszyn wymaga kilku osób do ich obsługi, a warunki pogodowe muszą być odpowiednie dla optymalnego sortowania. Ponadto standardowe maszyny nie potrafią odpowiednio oddzielić ciał obcych od zbiorów co zmniejsza wydajność i zwiększa koszty przechowywania. Wszystkie te problemy spędzają sen z powiek wszystkim producentom ziemniaka.

Mamy na to sposoby! Jesteśmy od 17 lat wyłącznym dystrybutorem sorterów optycznych i laserowych do sortowania warzyw, owoców, nasion, bakalii itd. Nasz partner, producent sorterów – TOMRA Sorting Food już od 40 lat usprawnia procesy związane z przetwórstwem ziemniaka. Maszyny sortujące TOMRA spełniają wszystkie kluczowe potrzeby firm związanym z branżą ziemniaka a sorter TOMRA FPS precyzyjnie sortuje nawet ziemniaki prosto z pola.

Poznajcie sorter optyczny TOMRA FPS, który zaprezentujemy podczas Krajowych Dni Ziemniaka w Nidzicy podczas jego pracy

Sorter FPS to maszyna o wysokiej wydajności, nawet w najtrudniejszych warunkach – w gorącej, zimnej lub deszczowej pogodzie. Klient zawsze kontroluje przepływ produktu i jego jakość. Maszyna do sortowania, która odrzuca szeroki zakres materiałów obcych, w tym kamienie, grudki ziemi, kolby kukurydzy, drewno, łodygi, plastik czy szkło. Proces ten umożliwia użytkownikom dostarczanie klientom niezmiennie wysokiej jakości produktów, maksymalizując wydajność i zysk przy jednoczesnej redukcji odpadów ziemniaczanych. Narzędzie zaprojektowane w celu zapewnienia delikatnego obchodzenia się z produktem, zmniejszając w ten sposób mechaniczne uszkodzenia delikatnych bulw ziemniaka. Sorter optyczny TOMRA FPS minimalizuje zużycie energii w trakcie procesu.

Program dla polskiego ziemniaka

Polska wciąż jest jednym z największych producentów ziemniaków w Europie i mimo spadku spożycia ziemniaków w kraju mamy duży potencjał na rynkach poza granicami kraju. Rząd ma zamiar podjąć działania w celu zwiększenia produkcji ziemniaków.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w odpowiedzi na aktualne problemy producentów, przetwórców i rolników przyjął tzw. “Program dla polskiego ziemniaka” tak więc w najbliższym czasie zostaną ogłoszone nabory wniosków o dofinansowania, dotacje na restrukturyzację gospodarstw i zakładów.

Serdecznie zapraszamy!

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.