/
/
Archimedes wystawcą i sponsorem podczas Krajowych Dni Ziemniaka 2019
Archimedes wystawcą i sponsorem podczas Krajowych Dni Ziemniaka 2019

Mamy przyjemność ogłosić, że zostaliśmy sponsorem podczas Krajowych Dni Ziemniaka 2019 w Nidzicy! Ale to nie wszystko… Serdecznie zapraszamy każdego zainteresowanego lub związanego z branżą ziemniaczaną na nasze stoisko nr 1 w hali nr 1.

Co Archimedes ma wspólnego z ziemniakami?

Sortery (czy inaczej sortowniki) do ziemniaków używane dzisiaj na polach są nieefektywne, drogie w obsłudze i wymagają częstych konserwacji. Wiele z tych maszyn wymaga kilku osób do ich obsługi, a warunki pogodowe muszą być odpowiednie dla optymalnego sortowania. Ponadto standardowe maszyny nie potrafią odpowiednio oddzielić ciał obcych od zbiorów co zmniejsza wydajność i zwiększa koszty przechowywania. Wszystkie te problemy spędzają sen z powiek wszystkim producentom ziemniaka.

Mamy na to sposoby! Jesteśmy od 17 lat wyłącznym dystrybutorem sorterów optycznych i laserowych do sortowania warzyw, owoców, nasion, bakalii itd. Nasz partner, producent sorterów – TOMRA Sorting Food już od 40 lat usprawnia procesy związane z przetwórstwem ziemniaka. Maszyny sortujące TOMRA spełniają wszystkie kluczowe potrzeby firm związanym z branżą ziemniaka a sorter TOMRA FPS precyzyjnie sortuje nawet ziemniaki prosto z pola.

Poznajcie sorter optyczny TOMRA FPS, który zaprezentujemy podczas Krajowych Dni Ziemniaka w Nidzicy podczas jego pracy

Sorter FPS to maszyna o wysokiej wydajności, nawet w najtrudniejszych warunkach – w gorącej, zimnej lub deszczowej pogodzie. Klient zawsze kontroluje przepływ produktu i jego jakość. Maszyna do sortowania, która odrzuca szeroki zakres materiałów obcych, w tym kamienie, grudki ziemi, kolby kukurydzy, drewno, łodygi, plastik czy szkło. Proces ten umożliwia użytkownikom dostarczanie klientom niezmiennie wysokiej jakości produktów, maksymalizując wydajność i zysk przy jednoczesnej redukcji odpadów ziemniaczanych. Narzędzie zaprojektowane w celu zapewnienia delikatnego obchodzenia się z produktem, zmniejszając w ten sposób mechaniczne uszkodzenia delikatnych bulw ziemniaka. Sorter optyczny TOMRA FPS minimalizuje zużycie energii w trakcie procesu.

Program dla polskiego ziemniaka

Polska wciąż jest jednym z największych producentów ziemniaków w Europie i mimo spadku spożycia ziemniaków w kraju mamy duży potencjał na rynkach poza granicami kraju. Rząd ma zamiar podjąć działania w celu zwiększenia produkcji ziemniaków.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w odpowiedzi na aktualne problemy producentów, przetwórców i rolników przyjął tzw. “Program dla polskiego ziemniaka” tak więc w najbliższym czasie zostaną ogłoszone nabory wniosków o dofinansowania, dotacje na restrukturyzację gospodarstw i zakładów.

Serdecznie zapraszamy!

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!