/
/
Dlaczego warto znać silniki z hamulcem MGM?
Dlaczego warto znać silniki z hamulcem MGM?
Silniki z hamulcem MGM

W ofercie produktowej Archimedes znajdują się silniki różnych marek z całego świata! Między innymi są to silniki z hamulcem MGM, które szczególnie znajdują swoje zastosowanie w aplikacjach związanych z podnoszeniem i przemieszczeniem, przemysłem narzędziowym, przemysłem spożywczym, ceramicznym i pakowania oraz we wszystkich, gdzie wymagana jest precyzja i szybkość hamowania.

Zastanawiasz się, czy silniki MGM znajdą zastosowanie w Twoich aplikacjach? Przeczytaj nasz artykuł, aby mieć pewność!

Dlaczego warto znać silniki MGM?

Zacznijmy o tego, że firma M.G.M to lider w produkcji silników elektrycznych  z hamulcem, a produkty MGM są znane i chętnie wybierane w aplikacjach na całym świecie.

Przede wszystkim silniki MGM bazują na silnikach aluminiowych lub żeliwnych o standardowych rozmiarach i mocach znamionowych. Powstają one poprzez rozbudowanie silnika standardowego o elektromagnetyczny hamulec tarczowy.

Dodatkowo hamulec działa za pomocą zasilania prądem przemiennym trójfazowym lub prądem stałym z prostownika zlokalizowanego w skrzynce podłączeniowej silnika.

Silniki z hamulcami MGM to silniki asynchroniczne, trójfazowe, całkowicie zamknięte, chłodzone wentylatorem. Zadziałanie hamulca następuje w przypadku zaniku zasilania. Zadziałanie hamulca pozwala na bardzo szybkie i precyzyjne zatrzymanie silnika, a to gwarantuje bezpieczną i szybką interwencję w przypadku niezamierzonej awarii zasilania.

Rodzaje silników MGM

 • BA-BAX
 • BMBM
 • BM-BMX
 • BAH

Szczegółowe informacje na temat każdej z serii można znaleźć w katalogu produktowym Archimedes.

Stopnie ochrony silników z hamulcem MGM

Standardowo silniki MGM są dostarczane w stopniu ochrony IP54 (wystarczający w większości przemysłowych zastosowań). Rozumiemy zróżnicowane potrzeby klientów, w związku z tym pod specjalne wymagania klienta dostarczamy również IP55 i IP56.

Seria silników MGM w wersji BMBM

Bez wątpienia bardzo ciekawą wersją silników MGM jest seria BMBM. Obejmuje ona trójfazowe asynchroniczne silniki z dwoma hamulcami prądu stałego, pracującymi niezależnie od siebie, w wielkościach mechanicznych od 63 do 315 i zakresie mocy od 0,08 do 132 kW. Silniki serii BMBM zostały przeznaczone do pracy przerywanej S3 25%. Dostępne są również elektryczne silniki hamulcowe do pracy przerywanej S3 40%.

Główną cechą silników MGM w serii BMBM jest bardzo wysoka niezawodność w zastosowaniach dźwigowych, w których stawiane są wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa i ciszy. W związku z tym silniki serii BMBM nadają się szczególnie do zastosowania w studiach telewizyjno-kinowych i na scenach teatralnych. Hamowanie jest zawsze zabezpieczone poprzez bardzo szybkie i precyzyjne zatrzymanie, co zapewnia bezpieczne i szybkie zatrzymanie w przypadku niezamierzonego zaniku zasilania. 

Moment hamowania pozostaje taki sam w obu kierunkach obrotów, a hamowanie odbywa się bez poślizgu osiowego wału. Komponenty i zespół hamulca — zaprojektowane ze specjalnymi cechami, aby były bezgłośne podczas zatrzymania. 

Ręczne zwalnianie hamulca składa się przede wszystkim z dwóch dźwigni (po jednej dla każdego hamulca), co pozwala uniknąć niepożądanych uruchomień. 

Można zwolnić hamulce przy użyciu jednej czynności. Oba hamulce są zasilane przez niezależne prostowniki, które są umieszczone w skrzynce zaciskowej.

Pod specjalne wymagania klienta możemy spersonalizować zamówienia pod następujące opcje:

 • Łożyska przeznaczone do wysokiej/niskiej temperatury
 • Uszczelnienie olejowe na wałku
 • Malowanie epoksydowe obudowy (odporne na korozję)
 • Otwory odpływowe
 • Tabliczka znamionowa w wersji inox
 • Wałek w wersji inox
 • Powierzchnie trące hamulca w wersji inox lub ocynk śruby, nakrętki, szpilki w wersji inox

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej na temat silników z hamulcem MGM!

Jeśli potrzebujesz pomocy w dopasowaniu silnika MGM pod Twoje konkretne wymagania — skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści z pewnością odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i dobiorą odpowiedni silnik! Produkt uszyty na miarę potrzeb klienta? U nas to możliwe!

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!