/
/
Kruszywa Mineralne — kolejna edycja za nami!
Kruszywa Mineralne — kolejna edycja za nami!

Archimedes po raz kolejny wziął czynny udział w konferencji Kruszywa Mineralne organizowanej przez STIG we Wrocławiu. Konferencja gromadzi przedstawicieli kadry kierowniczej i menedżerskiej kopalni kruszyw oraz producentów maszyn, urządzeń i podzespołów wykorzystywanych w kopalniach i zakładach. Tematyka poruszana podczas konferencji jest kompleksowa — począwszy od analiz dotyczących stanu, potencjału i rozwoju kopalni oraz surowców, poprzez efektywne wykorzystywanie i zarządzanie zasobów, optymalizację kosztów oraz innowacje, a kończywszy na wizycie w jednym z zakładów lub kopalni.

Dwójka naszych handlowców dumnie reprezentowała firmę Archimedes. Aby dowiedzieć się, jak najwięcej o konferencji postanowiliśmy zadać kilka pytań naszym reprezentantom.

Jakie jest Twoje ogólne wrażenie o Konferencji Kruszywa Mineralne?

Co roku ilość uczestników oscyluje w okolicach 300 osób i jest okazją do wymiany poglądów, opinii, doświadczeń oraz prezentacji rozwiązań stosowanych w branży. Firma Archimedes jest bardzo dobrze rozpoznawalna i znana z rozwiązań Rosty oraz Italvibras, ponieważ uczestniczymy w konferencji systematycznie od wielu lat (również jako wystawca). Każde kolejne spotkanie przynosi nowe kontakty oraz doświadczenia i co się z tym wiąże — rozwój sprzedaży.

Czy uczestnicy konferencji byli zainteresowani stoiskiem Archimedes?

Nasze stoisko było jednym z najlepiej rozpoznawalnych — jest to informacja od gości oraz innych wystawców. W przeciągu dwóch dni konferencji spotkaliśmy się z wieloma klientami oraz potencjalnymi klientami, a nasze stoisko odwiedziła ponad połowa uczestników konferencji. 

Co przyciągnęło największą uwagę klientów?

Jak zwykle najbardziej rozpoznawalnymi produktami były zawieszenia, napinacze i elementy Rosta oraz silniki Italvibras. Tym razem postanowiliśmy również przedstawić potencjał przekładni dedykowanych dla przemysłu ciężkiego. Przygotowane materiały i prezentacje robiły wrażenie i spotkały się z dużym zainteresowaniem. 

Najważniejsze pytanie — będą nowe współprace handlowe?

Ciekawe pytanie, przed postawieniem którego powinniśmy odpowiedzieć na inne — jak definiować nową współpracę, nowego klienta? Jeśli 5 lat temu po konferencji nawiązaliśmy współpracę z nowym klientem, to czy jeśli wróci w tym roku, to jest nowy klient, czy stary, nowa współpraca czy stara? Rosta i Italvibras nie są produktami, które klienci wymieniają co 1-2-3 lata. Ich trwałość i cykl życia jest dużo dłuższy. Odpowiem inaczej — każdy nowy klient jest jak kolejne dziecko w rodzinie. Na początku trzeba o niego zabiegać, aby się pojawił, potem dbać i wyposażyć w potrzebne rzeczy. Potem już rzadziej nas potrzebuje, ale zawsze wraca po pomoc, aż dochodzi do momentu, kiedy przyprowadza kolejnych klientów i cykl zaczynamy od początku…

Efekty nowych spotkań powinny pojawić się do końca roku.

Jedno jest pewne. Na konferencję Kruszywa Mineralne z pewnością wrócimy!

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!