/
/
Taśmy Volta Belting w recyklingu metalu – część 1
Taśmy Volta Belting w recyklingu metalu – część 1

Wszyscy mamy świadomość, że nie ma Planety B. Zatem musimy zadbać o tę jedyną, którą mamy.

W codziennej rutynie dbamy o nią segregując śmieci, zmniejszając zużycie plastiku, emisji spalin, aktywnie wspierając działalność #zerowaste i wykonując wiele innych drobnych czynności, które składają się na ważną całość.

W przemyśle to odpowiedzialne wykorzystanie rozwiązań najwyższej jakości.

Jednym z przykładów może być zastosowanie taśm FRG oraz FRGZ w separatorach magnetycznych, czyli urządzeniach, które usuwają metal z płynącej taśmą transportową masy produktu.

W tego typu rozwiązaniach zależy naszym klientom na oddzieleniu cząstek metalu od reszty transportowanego produktu.

Odbywa się to przez zastosowanie separatora (transportera taśmowego) z płytą magnetyczną, który zostaje umieszczony nad taśmą z transportowanym produktem.Podczas transportu, kawałki metalu o ostrych krawędziach i nieregularnych kształtach zostają z dużą siłą przyciągane do taśmy separacyjnej, pod którą znajduje się magnes i odrzucane w określone miejsce.

Taśma separatora magnetycznego jest w związku z tym szczególnie narażona na uszkodzenia mechaniczne i szybkie zużycie. Standardowe taśmy gumowe oraz pvc i pu, o bardzo cienkiej powierzchni nośnej bardzo szybko ulegają zniszczeniu.

Nasi klienci stosują taśmy @Volta Belting, typ FRG lub FRGZ o różnej grubości. W efekcie żywotność taśm zwiększyła się, w niektórych przypadkach nawet 6-cio krotnie.

Powierzchnię nośną taśm monolitycznych @Volta Belting stanowi kilkumilimetrowa warstwa pu o dużej twardości, wytrzymałości mechanicznej oraz odporności na oleje przemysłowe i chemię.

Dodatkowo, unikalna budowa monolitycznych taśm @Volta Belting sprawia, że nasz zespół inżynierów serwisu może szybko zainstalować je bezpośrednio u klienta na urządzeniu, co dodatkowo skraca czas przestoju i obniża koszty.

Takie korzyści uzyskujemy dzięki taśmom Volta Belting – do tego dążymy w Archimedes.

Nieustannie szukamy lepszych rozwiązań dla naszych klientów i wzbogacamy nasze doświadczenie.

Napędzamy przyszłość – nieustająco.

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!