/
/
Nagroda Ministra Rolnictwa – Innowacyjny produkt – sorter optyczny TOMRA
Nagroda Ministra Rolnictwa – Innowacyjny produkt – sorter optyczny TOMRA

W miniony weekend podczas doskonale zorganizowanych XXVI Krajowych Dni Ziemniaka w Nidzicy mieliśmy ogromną przyjemność, aby zaprezentować naszą firmę w czasie targów i przedstawić naszą ofertę o co skutecznie zadbali nasi Inżynierowie Produktu oraz specjaliści z TOMRA Sorting Food – naszego partnera w obszarze maszyn sortujących.

SORTER OPTYCZNY – INNOWACYJNYM PRODUKTEM!

Sorter optyczny TOMRA FPS to produkt, za który firma Archimedes otrzymała Nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w kategorii “Innowacyjny produkt”. Nagroda ta jest tylko dodatkową wisienką na tym ziemniaczanym torcie! Pracę sortera i skuteczność sortowania można było oglądać na miejscu na naszym stoisku co wzbudzało niemałe zainteresowanie odwiedzających.

Krajowe Dni Ziemniaka to coroczna wystawowo-targowa, a zarazem szkoleniowa impreza skierowana nie tylko do rolników, ale także do producentów i innych osób związanych z branżą ziemniaczaną a z całego kraju. Nie mogło nas tam zabraknąć! Naturalną konsekwencją podjęcia decyzji o udziału w Krajowych Dniach Ziemniaka było przystąpienie do Polskiej Federacji Ziemniaka, w której od niedawna jesteśmy dumnym członkiem. Wraz z Federacją i innymi członkami zamierzamy działać na rzecz wzrostu jakości i efektywności krajowej produkcji ziemniaka, które mają bezpośrednie przełożenie na konkurencyjność polskiego ziemniaka w Polsce oraz na rynkach zagranicznych.

EKSPORT I DOFINANSOWANIA

Rynki stają się coraz bardziej globalne a nasz potencjał nadal nie jest wykorzystany w 100% – eksportujemy żywność za ok. 30 mld euro rocznie jednak to dzięki wdrażaniu nowoczesnych technologii takich jak m.i.n zaawansowane sortery optyczne jesteśmy w stanie eksportować znacznie więcej towarów o wysokiej jakości.

Przypominamy, że od września 2019 zostanie uruchomiony rządowy program wsparcia rolników i producentów ziemniaka. W ramach obecnego PROW-u środki w wysokości ponad 430 mln zł zostaną przeznaczone m.in. na dofinansowanie z zakresu:

  • modernizację gospodarstw rolnych
  • rozwój usług rolniczych
  • przetwórstwo i marketing produktów rolnych i wiele innych – sprawdź.

ARCHIMEDES. NAPĘDZAMY PRZYSZŁOŚĆ POLSKIEGO ZIEMNIAKA!

Mamy także nadzieję, że zobaczymy się z Państwem za rok podczas Krajowych Dni Ziemniaka, gdzie z pewnością zaprezentujemy nowe rozwiązania. Do zobaczenia!

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!