/
/
Nagroda Ministra Rolnictwa – Innowacyjny produkt – sorter optyczny TOMRA
Nagroda Ministra Rolnictwa – Innowacyjny produkt – sorter optyczny TOMRA

W miniony weekend podczas doskonale zorganizowanych XXVI Krajowych Dni Ziemniaka w Nidzicy mieliśmy ogromną przyjemność, aby zaprezentować naszą firmę w czasie targów i przedstawić naszą ofertę o co skutecznie zadbali nasi Inżynierowie Produktu oraz specjaliści z TOMRA Sorting Food – naszego partnera w obszarze maszyn sortujących.

SORTER OPTYCZNY – INNOWACYJNYM PRODUKTEM!

Sorter optyczny TOMRA FPS to produkt, za który firma Archimedes otrzymała Nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w kategorii “Innowacyjny produkt”. Nagroda ta jest tylko dodatkową wisienką na tym ziemniaczanym torcie! Pracę sortera i skuteczność sortowania można było oglądać na miejscu na naszym stoisku co wzbudzało niemałe zainteresowanie odwiedzających.

Krajowe Dni Ziemniaka to coroczna wystawowo-targowa, a zarazem szkoleniowa impreza skierowana nie tylko do rolników, ale także do producentów i innych osób związanych z branżą ziemniaczaną a z całego kraju. Nie mogło nas tam zabraknąć! Naturalną konsekwencją podjęcia decyzji o udziału w Krajowych Dniach Ziemniaka było przystąpienie do Polskiej Federacji Ziemniaka, w której od niedawna jesteśmy dumnym członkiem. Wraz z Federacją i innymi członkami zamierzamy działać na rzecz wzrostu jakości i efektywności krajowej produkcji ziemniaka, które mają bezpośrednie przełożenie na konkurencyjność polskiego ziemniaka w Polsce oraz na rynkach zagranicznych.

EKSPORT I DOFINANSOWANIA

Rynki stają się coraz bardziej globalne a nasz potencjał nadal nie jest wykorzystany w 100% – eksportujemy żywność za ok. 30 mld euro rocznie jednak to dzięki wdrażaniu nowoczesnych technologii takich jak m.i.n zaawansowane sortery optyczne jesteśmy w stanie eksportować znacznie więcej towarów o wysokiej jakości.

Przypominamy, że od września 2019 zostanie uruchomiony rządowy program wsparcia rolników i producentów ziemniaka. W ramach obecnego PROW-u środki w wysokości ponad 430 mln zł zostaną przeznaczone m.in. na dofinansowanie z zakresu:

  • modernizację gospodarstw rolnych
  • rozwój usług rolniczych
  • przetwórstwo i marketing produktów rolnych i wiele innych – sprawdź.

ARCHIMEDES. NAPĘDZAMY PRZYSZŁOŚĆ POLSKIEGO ZIEMNIAKA!

Mamy także nadzieję, że zobaczymy się z Państwem za rok podczas Krajowych Dni Ziemniaka, gdzie z pewnością zaprezentujemy nowe rozwiązania. Do zobaczenia!

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.