Systemy pomiaru naciągu wstęgi
Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

Podczas przewijania materiału istotną sprawą jest zachowanie stałego naciągu wstęgi. Zbyt mocny naciąg rozciąga materiał i niszczy go, za słaby nie pozwala na dokładne ułożenie zgodnie z założeniami.

- +

Podczas przewijania materiału istotną sprawą jest zachowanie stałego naciągu wstęgi. Zbyt mocny naciąg rozciąga materiał i niszczy go, za słaby nie pozwala na dokładne ułożenie zgodnie z założeniami. Firma Erhard Leimer produkuje szereg urządzeń tensometrycznych służących do pomiaru naciągu materiału wstęgi.

Wstęga materiału przechodzi przez urządzenie, układ tensometryczny mierzy siłę naciągu i poprzez sterownik daje sygnał do napędu, zwalniając lub przyspieszając go. W ofercie posiadamy kołnierzowe układy tensometryczne PD21/22, PD23/24, PD25. Spełniają one funkcję typowego zespołu łożyskowego oraz mierzą naciąg materiału. Występują ze średnicami pod rolki od 12 mm do 65 mm. Układy te mierzą naciąg w zakresie 0.05 kN – 10 kN

Innym typem systemów pomiaru naciągu wstęgi materiału są rolki tensometryczne. To typowe układy tensometryczne wraz ze sterowaniem zabudowane w rolce. Rozwiązanie takie spełnia również funkcję rolek akumulacyjnych i naprowadzających. Występują dwie wielkości rolek tensometrycznych PD30 i PD40 o średnicach od 60mm do 200 mm i długości do 3 000 mm.

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.