Systemy pomiaru naciągu wstęgi
Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

Podczas przewijania materiału istotną sprawą jest zachowanie stałego naciągu wstęgi. Zbyt mocny naciąg rozciąga materiał i niszczy go, za słaby nie pozwala na dokładne ułożenie zgodnie z założeniami.

- +

Podczas przewijania materiału istotną sprawą jest zachowanie stałego naciągu wstęgi. Zbyt mocny naciąg rozciąga materiał i niszczy go, za słaby nie pozwala na dokładne ułożenie zgodnie z założeniami. Firma Erhard Leimer produkuje szereg urządzeń tensometrycznych służących do pomiaru naciągu materiału wstęgi.

Wstęga materiału przechodzi przez urządzenie, układ tensometryczny mierzy siłę naciągu i poprzez sterownik daje sygnał do napędu, zwalniając lub przyspieszając go. W ofercie posiadamy kołnierzowe układy tensometryczne PD21/22, PD23/24, PD25. Spełniają one funkcję typowego zespołu łożyskowego oraz mierzą naciąg materiału. Występują ze średnicami pod rolki od 12 mm do 65 mm. Układy te mierzą naciąg w zakresie 0.05 kN – 10 kN

Innym typem systemów pomiaru naciągu wstęgi materiału są rolki tensometryczne. To typowe układy tensometryczne wraz ze sterowaniem zabudowane w rolce. Rozwiązanie takie spełnia również funkcję rolek akumulacyjnych i naprowadzających. Występują dwie wielkości rolek tensometrycznych PD30 i PD40 o średnicach od 60mm do 200 mm i długości do 3 000 mm.

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!