/
/
Polikordy – paski okrągłe i klinowe termozgrzewalne
Polikordy – paski okrągłe i klinowe termozgrzewalne

Gdy rozpoczynałem przygodę z taśmami transportowymi nie przypuszczałem, że jest to tak różnorodna grupa produktów. Od wielu lat analizuję ten asortyment i nadal odkrywam nowe  instalacje. Obecnie coraz częściej, oprócz standardowych taśm transportowych nasi klienci poszukują specyficznych rozwiązań, a to z kolei wymusza nieustanny rozwój tej grupy produktów.

Ciągły wzrost wydajności produkcji przy równoczesnym, nieustannym nacisku na jakość produktu  i ekonomikę transportu codziennie stawia przed producentami urządzeń nowe wyzwania. Coraz częściej właściwy dobór komponentów przenośnika – w tym taśm transportowych i pasów napędowych – jest kluczowy, aby dana aplikacja pracowała wydajniej, ekonomiczniej i zapewniała najwyższą jakość produktów.

Producenci dostarczają nam obecnie wielu produktów umożliwiających bezpieczny i ekonomiczny transport wytwarzanych dóbr. Wśród nich, na uwagę zasługują paski termozgrzewalne, czyli tak zwane polikordy termoplastyczne. Ten charakterystyczny rodzaj pasów umożliwia transport produktów, wymagających od nośnika szczególnych właściwości, takich jak:

 • odporność na wycieranie
 • zwiększona lub zmniejszona przyczepność
 • elastyczność umożliwiająca odpowiednie wyprofilowanie pasa
 • ograniczenie wyciągania się pasa nawet przy bardzo długich transporterach
 • możliwość uwolnienia w krótkim czasie nadmiaru temperatury z produktu
 • szybka instalacja pasów bez konieczności demontażu urządzenia
 • dopasowanie struktury pasa do rodzaju transportowanego produktu
 • minimalizacja powierzchni styku pasa z transportowanym produktem

Na świecie jest wielu producentów okrągłych i klinowych pasków termozgrzewalnych – polikordów. Część z nich poza standardowymi profilami o przekroju okrągłym i trapezowym oferuje szereg produktów specjalnych o nietypowych kształtach, rozmiarach, twardości i strukturze. Wszystko to po to, żeby możliwie precyzyjnie rozwiązywały stawiane im wymagania transportu.

Jak zatem wybrać właściwy produkt? Na co zwrócić uwagę, skoro większość produktów na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a jedyną różnicą wydaje się nazwa producenta.

Oczywiście różnice istnieją, a im bardziej doświadczony producent, który ciągle udoskonala swoje produkty, bazując na latach współpracy z klientami tym lepszą ofertę jest w stanie przedstawić.

Z tego właśnie powodu poszerzyliśmy naszą ofertę elementów transportu o paski termozgrzewalne firmy Volta Belting, która produkuje polikordy od ponad 55 lat. Bazując na najwyższej jakości materiałach i systematycznie udoskonalając swoje produkty, doskonale odpowiada na rosnące oczekiwania klientów. 

Oferta pasków termoplastycznych Volta Belting wykracza daleko poza standardową ofertę pasków klinowych i okrągłych. W ofercie znajdują się paski wzmacniane kordami poliestrowymi i kevlarowymi, paski łączone na złączki mechaniczne, profile specjalne i pasy z różnego typu strukturami nośnymi. Polikordy Volta Belting są odporne na wycieranie, działanie wody, olejów i chemikaliów a duża ich część posiada atesty FDA i USDA. Aby umożliwić klientom samodzielną, szybką instalację pasów, firma Volta Belting oferuje zestawy narzędzi do doczołowego i nakładkowego łączenia pasów termozgrzewalnych bezpośrednio na urządzeniu transportującym.

SPRAWDŹ KATALOG

Dzięki powyższym cechom, polikordy Volta Belting zaliczają się do grona najbardziej niezawodnych i trwałych rozwiązań w aplikacjach wymagających stosowania pasków termoplastycznych. Stosowane są  między innymi:

 • przy produkcji serów
 • w przemyśle owocowo-warzywnym
 • w przetwórstwie mięsa, drobiu i ryb
 • w branży piekarniczej i cukierniczej
 • w branży ceramicznej
 • przy przetwórstwie drewna, płyt meblowych i produkcji mebli
 • w branży tekstylnej
 • w maszynach drukujących
 • przy automatyzacji różnych gałęzi produkcji

Firma Archimedes od 22 lat wspiera Działy Utrzymania Ruchu i producentów maszyn w podnoszeniu jakości i wydajności produkcji. Od 10 lat zdobywamy i dzielimy się z klientami  doświadczeniem i wiedzą naszych pracowników i inżynierów firmy Volta Belting w zakresie monolitycznych taśm transportowych i polikordów termoplastycznych.

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!