/
/
Silniki elektryczne do stref zagrożonych wybuchem
Silniki elektryczne do stref zagrożonych wybuchem

Silniki elektryczne dla urządzeń pracujących w atmosferze potencjalnie wybuchowej

Silniki przeciwwybuchowe, ognioszczelne CEMP to seria silników przeznaczonych do pracy w przestrzeni, w której może występować mieszanina substancji palnych z powietrzem lub innymi gazami i pyłami. Silniki z oznaczeniem Ex (ATEX nazywane także jako atexowe, dawniej oznaczane także jako EEx, EEx d) zostały zaprojektowane tak, aby mogły zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa – mogą pracować w kopalniach pod ziemią jak i w strefach zagrożonych wybuchem na powierzchni ziemi. Spełniają wszelkie normy nowej dyrektywy ATEX 2014/34/UE (Dyrektywa 2014/34/UE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie harmonizacji ustawodawstw państw członkowskich odnoszących się do urządzeń i systemów ochronnych przeznaczonych do użytku w atmosferze potencjalnie wybuchowej).

Poznaj możliwości!

Silniki przeciwwybuchowe i iskrobezpieczne pracują w specyficznych warunkach i ze względu na rodzaj zagrożeń i środowisko pracy mogą być doposażone m.in. w hamulce, obce chłodzenie, osłony termiczne, grzałki antykondensacyjne, czujniki PTC, enkodery, specjalne łożyskowania wału, w sondę do pomiaru wibracji etc.

Zastosowanie silników CEMP jest zależne od aplikacji klienta nie tylko ze względu na parametry techniczne i napędowe, ale jest także uzależnione od zabezpieczeń przeciwwybuchowych (rodzaj zdefiniowanej strefy, rodzaj zabezpieczeń skrzynki zaciskowej, grupa wybuchowości, klasa temperaturowa).

Gdzie są stosowane silniki przeciwwybuchowe?

Przemysł chemiczny, petrochemiczny, farmaceutyczny, graficzny, rafineryjny, stoczniowy. Poza tym w elektrociepłowniach, kopalniach, rurociągach naftowych, gazociągach, na platformach wiertniczych oraz w stoczniach. Spotkać je także można w branży automotive oraz w urządzeniach do wentylacji i transportu materiałów sypkich (np. silosy zbożowe – gdzie zagrożeniem jest powstający pył).


Producent stosuje specjalne lakiery epoksydowe dla swoich produktów zwiększające odporność na czynniki atmosferyczne oraz umożliwiające pracę w temperaturze od -60/+50⁰C.

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!