/
/
Taśmy monolityczne Volta Belting w recyclingu – część 3
Taśmy monolityczne Volta Belting w recyclingu – część 3

Transport ciężkich, metalowych produktów przeznaczonych do recyclingu wymaga zastosowania specjalnych taśm. Tego typu materiałom o ostrych krawędziach i nieregularnych kształtach dosyć często towarzyszą pozostałości różnego typu chemikaliów, np. olejów mineralnych, co dodatkowo zwiększa wymagania stawiane transportującym je taśmom

Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia
Volta taśmy monolityczne, poliuretanowe

Standardowe taśmy pvc i pu zużywają się bardzo szybko, ponieważ ich powierzchnia nośna jest bardzo cienka- zazwyczaj ok. 0,5 do 1mm. Miękka warstwa nośna o niewielkiej grubości szybko się wyciera lub uszkadza mechanicznie co powoduje niekontrolowane przestoje, dodatkowe koszty i konieczność częstej wymiany taśm.

Pomocne w takich aplikacjach mogą okazać się monolityczne, poliuretanowe taśmy @Volta Belting o grubej powierzchni nośnej. Ich budowa powoduje, że są zdecydowanie bardziej odporne na wycieranie i uszkodzenia mechaniczne. Gruba i twarda warstwa nośna, która w zależności od wymagań może wynosić od 2mm do nawet 8mm wielokrotnie wydłuża przydatność produkcyjną takich taśm. Taśmy monolityczne są też odporne na wiele środków chemicznych.

Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

Przy swojej dużej twardości i odporności mechanicznej taśmy Volta Belting zachowują doskonałe właściwości amortyzujące, o czym przekonał się jeden z klientów @Archimedes, produkujący metalowe elementy o ostrych i nieregularnych kształtach. Zastosował on taśmy FRPZ-8 jako maty amortyzujące, zamiast stosowanych wcześniej taśm gumowych, które wymieniał przynajmniej raz w roku. Obecnie wymiana taśm monolitycznych u tego klienta odbywa co 5 lat lub rzadziej.

Cieszą nas takie sukcesy i nieustannie analizujemy kolejne potrzeby klientów, starając się zaproponować najlepsze rozwiązanie.

Nie ma rzeczy niemożliwych – są tylko takie, na które nadal szukamy rozwiązania.

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!