/
/
Taśmy Volta Belting w recyklingu szkła – część 2
Taśmy Volta Belting w recyklingu szkła – część 2

Nasi klienci z branży spożywczej wielokrotnie podkreślają dużą odporność taśm Volta Belting na uszkodzenia mechaniczne podczas transportu produktów o ostrych krawędziach np. kości.

Z podobnymi trudnościami muszą mierzyć się również firmy recyclingowe oraz różnego rodzaju fabryki, które oprócz finalnego produktu np. butelki szklanej, muszą zagospodarować również dużą ilość surowca wybrakowanego, czyli tzw. stłuczki szklanej.

Transport takiego produktu odbywa się najczęściej na 2-3 warstwowych taśmach gumowych lub taśmach pu o cienkiej powierzchni nośnej. Aplikacje tego typu są narażone na liczne uszkodzenia mechaniczne spowodowane ostrymi krawędziami transportowanego produktu, który dodatkowo niejednokrotnie spada na taśmę z pewnej wysokości.

W jednej z takich fabryk, zamiast tradycyjnych taśm warstwowych zastosowano taśmy monolityczne Volta Belting – typ: FRPZ i FRGZ. Posiadają one grubą powierzchnię nośną (między 2 a 8mm) o dużej twardości (między 86ShA a 95ShA). Budowa i właściwości mechaniczne spowodowały, że taśmy Volta zachowały kilka razy dłuższą przydatność produkcją i odznaczały się zdecydowanie mniejszą ilością głębokich nacięć. Istotną cechą tych taśm była również możliwość ich łatwej i szybkiej naprawy bezpośrednio na urządzeniu.

Powyższe zalety taśm Volta Belting mogą przyczynić się do zdecydowanego wydłużenia produkcji, redukując niekontrolowane przestoje oraz koszty związane z długim serwisem lub częstą wymianą taśm.

Jeżeli mierzysz się z podobnymi wyzwaniami wypróbuj taśmy Volta Belting.

W Archimedes każdego dnia szukamy najlepszych rozwiązań. Mamy już ponad 20 lat cennych doświadczeń.

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!