/
/
Użyjemy cobota, aby zrealizować unijny projekt
Użyjemy cobota, aby zrealizować unijny projekt

Archimedes sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Opracowanie innowacyjnego zautomatyzowanego procesu fabrykacji modułowych taśm transportowych z użyciem cobota”.

Celem projektu jest zwiększenie potencjału innowacyjnego i znaczenia działalności B+R w spółce ARCHIMEDES poprzez opracowanie i wdrożenie innowacyjnego procesu produkcji modułowych taśm przenośnikowych z użyciem cobota. Taśmy modułowe są niezastąpione wszędzie tam, gdzie potrzebny jest dostęp środków myjących do konstrukcji transportera oraz w przenośnikach zawierających łuki (zakręty). Uszkodzenie taśmy modułowej wiąże się z kosztami jej wymiany oraz z kosztami zastoju w produkcji. Dlatego tak ważne dla klientów spółki są: niezawodność i trwałość taśmy, a także b. szybki czas jej dostawy. Projekt obejmuje prowadzenie prac B+R przez Archimedes, które zwiększą aktywność w zakresie działalności innowacyjnej przedsiębiorstwa. Prace zakończą się wdrożeniem procesu w przedsiębiorstwie. W wyniku wsparcia nastąpi wzmocnienie konkurencyjności firmy z terenu woj. kuj-pom.

Przedmiotem projektu są prace B+R dot. opracowania innowacyjnego procesu produkcji modułowych taśm przenośnikowych z użyciem robota współpracującego z człowiekiem – cobota. Nowa technologia pozwoli dostarczać taśmy modułowe do produkcji urządzeń (pierwszy montaż) oraz na potrzeby utrzymania ruchy (drugi montaż) w dużo krótszym czasie i trwalsze. To najważniejsze aspekty dla obecnych i potencjalnych klientów.

Dofinansowanie projektu z UE: 304 021,56 zł

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.