/
/
Użyjemy cobota, aby zrealizować unijny projekt
Użyjemy cobota, aby zrealizować unijny projekt

Archimedes sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Opracowanie innowacyjnego zautomatyzowanego procesu fabrykacji modułowych taśm transportowych z użyciem cobota”.

Celem projektu jest zwiększenie potencjału innowacyjnego i znaczenia działalności B+R w spółce ARCHIMEDES poprzez opracowanie i wdrożenie innowacyjnego procesu produkcji modułowych taśm przenośnikowych z użyciem cobota. Taśmy modułowe są niezastąpione wszędzie tam, gdzie potrzebny jest dostęp środków myjących do konstrukcji transportera oraz w przenośnikach zawierających łuki (zakręty). Uszkodzenie taśmy modułowej wiąże się z kosztami jej wymiany oraz z kosztami zastoju w produkcji. Dlatego tak ważne dla klientów spółki są: niezawodność i trwałość taśmy, a także b. szybki czas jej dostawy. Projekt obejmuje prowadzenie prac B+R przez Archimedes, które zwiększą aktywność w zakresie działalności innowacyjnej przedsiębiorstwa. Prace zakończą się wdrożeniem procesu w przedsiębiorstwie. W wyniku wsparcia nastąpi wzmocnienie konkurencyjności firmy z terenu woj. kuj-pom.

Przedmiotem projektu są prace B+R dot. opracowania innowacyjnego procesu produkcji modułowych taśm przenośnikowych z użyciem robota współpracującego z człowiekiem – cobota. Nowa technologia pozwoli dostarczać taśmy modułowe do produkcji urządzeń (pierwszy montaż) oraz na potrzeby utrzymania ruchy (drugi montaż) w dużo krótszym czasie i trwalsze. To najważniejsze aspekty dla obecnych i potencjalnych klientów.

Dofinansowanie projektu z UE: 304 021,56 zł

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!