/
/
Versamove – bezpieczny system transportowy
Versamove – bezpieczny system transportowy

Wraz z Nowym Rokiem w świat wychodzą kolejne realizacje z naszej firmy. Dzisiaj przedstawiamy zestaw przenośników pasowych służący do transportu sześciu paletek w obiegu zamkniętym, wykonany w systemie Versamove.

Paletki są wykonane z tworzywa sztucznego w wersji dopasowanej do projektu klienta. Docelowo będą na nich umieszczone zasobniki kolanek przewodów wentylacyjnych. Kolanka będą pobierane automatycznie przez manipulator (po stronie klienta) a następnie zgrzewane w kolejnej maszynie. Celem działania prezentowanego układu jest zapewnienie bezpiecznej i wygodnej pracy dla personelu obsługującego proces zgrzewania. Zestaw paletek z zasobnikami zapewnia bufor produktów dla zgrzewarki.

System Versamove

Trzon układu stanowią przenośniki pasowe ZRF-P 2010. Krążenie palet w obiegu zamkniętym zapewniają moduły transferowe –  krótkie przenośniki poprzeczne,  umieszczone w ramie przenośników głównych. W momencie przejęcia paletki unoszą się o kilka cm i przekazują paletkę na kolejny, poprzeczny przenośnik. Pasy transportowe wszystkich przenośników pokryte są obustronnie tkaniną zmniejszającą tarcie, dzięki temu praca układu jest też cichsza.

W jednym z narożników układu przewidziane jest stanowisko odbioru półproduktów z paletki przez manipulator automatyczny. Wymusza to konieczność pozycjonowania paletki dla zapewnienia precyzji współpracy z manipulatorem. Pozycjonowanie paletki w osiach X i Y odbywa się za pomocą popychacza pneumatycznego, który dociska paletkę do narożnika stacji pozycjonującej.

Do układu mechanicznego dodany jest cały szereg czujników i sterowników-w celu zapewnienia pracy w systemie automatycznym. Ponadto automatyka układu przenośników będzie sprzężona z układem sterowania manipulatora, aby zapewnić synchroniczne działanie całości.

System przenośników został dostosowany do pracy z operatorem poprzez wypełnienie postanowień dyrektywy maszynowej. Do minimum zostały ograniczone możliwości interakcji operatora z układem.

Całość jest zwarta i możliwie kompaktowa, dostosowana do ograniczonej przestrzeni na hali u klienta.

Szymon Rzepnikowski,
Inżynier Produktu – Aluminiowe Systemy Konstrukcji Maszyn, Technika Liniowa
sz.rzepnikowski@archimedes.pl, tel.:+48 607 750 091

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.