/
/
Versamove – bezpieczny system transportowy
Versamove – bezpieczny system transportowy

Wraz z Nowym Rokiem w świat wychodzą kolejne realizacje z naszej firmy. Dzisiaj przedstawiamy zestaw przenośników pasowych służący do transportu sześciu paletek w obiegu zamkniętym, wykonany w systemie Versamove.

Paletki są wykonane z tworzywa sztucznego w wersji dopasowanej do projektu klienta. Docelowo będą na nich umieszczone zasobniki kolanek przewodów wentylacyjnych. Kolanka będą pobierane automatycznie przez manipulator (po stronie klienta) a następnie zgrzewane w kolejnej maszynie. Celem działania prezentowanego układu jest zapewnienie bezpiecznej i wygodnej pracy dla personelu obsługującego proces zgrzewania. Zestaw paletek z zasobnikami zapewnia bufor produktów dla zgrzewarki.

System Versamove

Trzon układu stanowią przenośniki pasowe ZRF-P 2010. Krążenie palet w obiegu zamkniętym zapewniają moduły transferowe –  krótkie przenośniki poprzeczne,  umieszczone w ramie przenośników głównych. W momencie przejęcia paletki unoszą się o kilka cm i przekazują paletkę na kolejny, poprzeczny przenośnik. Pasy transportowe wszystkich przenośników pokryte są obustronnie tkaniną zmniejszającą tarcie, dzięki temu praca układu jest też cichsza.

W jednym z narożników układu przewidziane jest stanowisko odbioru półproduktów z paletki przez manipulator automatyczny. Wymusza to konieczność pozycjonowania paletki dla zapewnienia precyzji współpracy z manipulatorem. Pozycjonowanie paletki w osiach X i Y odbywa się za pomocą popychacza pneumatycznego, który dociska paletkę do narożnika stacji pozycjonującej.

Do układu mechanicznego dodany jest cały szereg czujników i sterowników-w celu zapewnienia pracy w systemie automatycznym. Ponadto automatyka układu przenośników będzie sprzężona z układem sterowania manipulatora, aby zapewnić synchroniczne działanie całości.

System przenośników został dostosowany do pracy z operatorem poprzez wypełnienie postanowień dyrektywy maszynowej. Do minimum zostały ograniczone możliwości interakcji operatora z układem.

Całość jest zwarta i możliwie kompaktowa, dostosowana do ograniczonej przestrzeni na hali u klienta.

Szymon Rzepnikowski,
Inżynier Produktu – Aluminiowe Systemy Konstrukcji Maszyn, Technika Liniowa
sz.rzepnikowski@archimedes.pl, tel.:+48 607 750 091

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!