/
/
Wspieramy studentów z Torunia w projekcie budowy łazika marsjańskiego
Wspieramy studentów z Torunia w projekcie budowy łazika marsjańskiego

Każda nowoczesna firma musi stawiać na rozwój. Nasz Dział Badań i Rozwoju ma już ponad 4 lata!

Rozwój nie oznacza wyłącznie nowych zasobów i możliwości produkcyjnych. Dziś trzeba więcej, dlatego stawiamy na inwestycje w młode, zdolne pokolenie – to przyszłość naszej firmy!

W 2018 roku firma Archimedes rozpoczęła współpracę ze studentami Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu jako partner i sponsor drużyny. Zespół Pioneers Team, to grupa młodych studentów powołana podczas spotkania w Technicznym Kole Naukowym. Zespół zaprojektował i zbudował łazika marsjańskiego. Projekt zakładał, że robot będzie sterowalną oraz autonomiczną platformą mobilną, wyposażoną w manipulator robotyczny. Podarowane przez Archimedes profile aluminiowe z naszej oferty, a także niezbędne elementy do ich połączenia ułatwiły pracę nad projektem. Do złożenia korpusu robota, a także manipulatora użyto profili aluminiowych mk Technology Group. Drużyna może też liczyć na nasze wsparcie techniczne.

Pioneers Team zakwalifikował się na międzynarodowe zawody robotyczno-kosmiczne European Rover Challenge. We wrześniu 2019 o zwycięstwo walczyć będzie 56 zespołów z całego świata.

Za grupę z Torunia trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!