/
/
/
/
Przekładnie hipoidalne Chiaravalli
Przekładnie hipoidalne Chiaravalli
Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

Przekładnia hipoidalna to rodzaj przekładni zębatej, w której oś zębnika jest przesunięta równolegle do osi koła stożkowego.

- +

Przekładnia hipoidalna to rodzaj przekładni zębatej, w której oś zębnika jest przesunięta równolegle do osi koła stożkowego. Przesunięcie to jest przesunięciem hipoidalnym przez co uzyskuje się wydłużenie czynnej długości zębów współpracujących kół, co ma wpływ na wytrzymałość, obciążalność i bezluzowość. Sprawność przekładni jest zależna od przesunięcia hipoidalnego i maleje ze wzrostem tej odległości.

Przyjmuje się że sprawność przekładni hipoidalnych wynosi około 94%. Przekładnie hipoidalne wypełniają lukę pomiędzy przekładniami ślimakowymi a przekładniami walcowo-stożkowymi. Stosując przekładnie hipoidalne mamy napęd o dużej sprawności i wytrzymałości w relatywnie niskiej cenie.

Chiaravalli jest producentem przekładni hipoidalnych serii CHO w 4 wielkościach mechanicznych o mocy od 0,12 kW do 4 kW. Przekładnie hipoidalne występują w zakresie przełożeń: I=7,5 do I= 300 przenosząc moment obrotowy od 130Nm do 500 Nm. Wszystkie typy przekładni są zamienne montażowo z przekładniami ślimakowymi.

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.