Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

Przeguby Cardana stosowane są do połączenia dwóch wałów napędowych, które mogą nie znajdować się względem siebie w osi.

- +

Przeguby Cardana stosowane są do połączenia dwóch wałów napędowych, które mogą nie znajdować się względem siebie w osi. Niezależnie od położenia, które w trakcie pracy może również płynnie się zmieniać, wały Cardana zapewniają bezproblemowe przenoszenie momentu obrotowego przy wysokich prędkościach obrotowych (przez wał napędowy i przeguby). Nazwa przegubów pochodzi od nazwiska włoskiego mechanika i matematyka Girolama Cardana.

W przegubach Cardana Mario Ferri zastosowano tuleje ślizgowe o podwyższonej odporności na zużycie (seria G) lub łożyska igiełkowe (seria H zaprojektowana dla dużych prędkości obrotowych).

Włoski producent Mario Ferri w ofercie posiada 4 serie oznaczone symbolami S, G, H oraz X. Seria S i G to do 1000 obrotów natomiast seria H do 4000 obrotów/min. Seria X wykonana jest ze stali nierdzewnej (INOX).

Warto pamiętać, że seria G stworzona została do zastosowań, w których występują również obciążenia udarowe. Dodatkowym elementem zabezpieczającym, odpornym na oleje i pyły są osłony przegubów Cardana.

Obie serie przegubów Cardana dostępnych w sklepie Archimedes wyróżnia na tle konkurencji:

  • atrakcyjna cena
  • cicha praca
  • zredukowane tarcie
  • hartowanie i szlifowanie wszystkich powierzchni tarcia

Wszystkie modele wałów Cardana mogą występować w wersjach rozsuwanych. Uzupełnieniem oferty są wałki wielowypustowe i tuleje wielowypustowe.

Włoska precyzja wykonania w przystępnych polskich cenach! Tak właśnie można opisać przeguby Cardana firmy Mario Ferri oferowane przez Archimedes.

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!