Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

Przenośniki tego typu służą do transportu zapakowanych produktów. Najczęściej stosowane są w przemyśle rozlewniczym (transport puszek, butelek szklanych, butelek PET, kartonów) oraz w przetwórstwie owocowo-warzywnym i rybnym (transport słoików, puszek).

- +

Załączniki

SBF-P.pdf

Przenośniki tego typu służą do transportu zapakowanych produktów. Najczęściej stosowane są w przemyśle rozlewniczym (transport puszek, butelek szklanych, butelek PET, kartonów) oraz w przetwórstwie owocowo-warzywnym i rybnym (transport słoików, puszek). Elementem nośnym jest łańcuch płytkowy (plastikowy lub metalowy) o szerokości od 32mm do 304mm. Konstrukcją nośna transporterów wykonywana jest z profilowanych blach o szlifowanej powierzchni zewnętrznej łączonych poprzez spawanie lub skręcanie za pomocą metalowych elementy w formie rozpórek z prętów, kształtowników i profili.

Szerokość transportera jest uzależniona od produktu i zastosowania i z reguły wynosi od 50mm do 1000mm. Transportery budowane są jako jednorzędowe dla pojedynczych produktów lub wielorzędowe dla transportu masowego (np: stoły buforowe). Długość od 600mm do 15000 mm, wysokość od 300mm do 1300mm, obciążenie do 100 kg/mb. Napęd stały lub z regulowaną prędkością (regulacja mechaniczna wariator, regulacja elektryczna falownik).

Wały napędowy lub też i zwrotny podpierane są w zespołach łożyskowych z wahliwymi łożyskami. W skład konstrukcji transportera wchodzą również systemy wsporników i prowadzeń bocznych dobranych odpowiednio do rozmiaru produktu i wymogów aplikacji. Zapewniają one odpowiednie prowadzenie produktu i zabezpieczają przed jego przewróceniem lub wypadnięciem z transportera. Mogą to być pręty stalowe, płaskowniki z nakładkami z PE, profile metalowe z elementem tworzywowym , bandy rolkowe (koralikowe). Podpory nośne z reguły wykonuje się za pomocą rury lub profili osadzonych na dwójnogach i trójnogach ze stopami do poziomowania transportera. Inne dodatkowe wyposażenie transporterów według wymagań klienta. Transportery budowane są dla odcinków prostych oraz pracujące z wykorzystaniem odcinków łuków.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszym doradcą!

  +48 605 423 296 – Mateusz Kwaśnik

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.