Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

Przenośniki tego typu służą do transportu zapakowanych produktów. Najczęściej stosowane są w przemyśle rozlewniczym (transport puszek, butelek szklanych, butelek PET, kartonów) oraz w przetwórstwie owocowo-warzywnym i rybnym (transport słoików, puszek).

- +

Przenośniki tego typu służą do transportu zapakowanych produktów. Najczęściej stosowane są w przemyśle rozlewniczym (transport puszek, butelek szklanych, butelek PET, kartonów) oraz w przetwórstwie owocowo-warzywnym i rybnym (transport słoików, puszek). Elementem nośnym jest łańcuch płytkowy (plastikowy lub metalowy) o szerokości od 32mm do 304mm. Konstrukcją nośna transporterów wykonywana jest z profilowanych blach o szlifowanej powierzchni zewnętrznej łączonych poprzez spawanie lub skręcanie za pomocą metalowych elementy w formie rozpórek z prętów, kształtowników i profili.

Szerokość transportera jest uzależniona od produktu i zastosowania i z reguły wynosi od 50mm do 1000mm. Transportery budowane są jako jednorzędowe dla pojedynczych produktów lub wielorzędowe dla transportu masowego (np: stoły buforowe). Długość od 600mm do 15000 mm, wysokość od 300mm do 1300mm, obciążenie do 100 kg/mb. Napęd stały lub z regulowaną prędkością (regulacja mechaniczna wariator, regulacja elektryczna falownik).

Wały napędowy lub też i zwrotny podpierane są w zespołach łożyskowych z wahliwymi łożyskami. W skład konstrukcji transportera wchodzą również systemy wsporników i prowadzeń bocznych dobranych odpowiednio do rozmiaru produktu i wymogów aplikacji. Zapewniają one odpowiednie prowadzenie produktu i zabezpieczają przed jego przewróceniem lub wypadnięciem z transportera. Mogą to być pręty stalowe, płaskowniki z nakładkami z PE, profile metalowe z elementem tworzywowym , bandy rolkowe (koralikowe). Podpory nośne z reguły wykonuje się za pomocą rury lub profili osadzonych na dwójnogach i trójnogach ze stopami do poziomowania transportera. Inne dodatkowe wyposażenie transporterów według wymagań klienta. Transportery budowane są dla odcinków prostych oraz pracujące z wykorzystaniem odcinków łuków.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszym doradcą!

  +48 605 423 296 – Mateusz Kwaśnik

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!