Taśmy PVC z warstwą nośną
Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

Taśmy PVC producenta zbudowane są najczęściej z jednego lub kilku poliestrowych cięgien wzmacniających oraz z warstw termoplastycznych i polichlorku winylu (PVC).

- +

Taśmy PVC zbudowane są najczęściej z jednego lub kilku poliestrowych cięgien wzmacniających oraz z warstw termoplastycznych i polichlorku winylu (PVC).

W zależności od składu chemicznego warstw termoplastycznych oraz budowy cięgien, taśmy PVC mogą mieć różne właściwości takie jak:

  • trudnopalność
  • antystatyczność
  • cichobieżność
  • odporność na tłuszcze roślinne i zwierzęce (atesty spożywcze)
  • odpowiednią twardość warstwy nośnej (najczęściej 65-80ShA).

Jeżeli taśma zbudowana jest z cięgien elastycznych (flexibilnych) to może pracować w tzw. niecce. Przeznaczenie taśm PVC jest bardzo różne od transportu poziomego i buforowania towarów po transport na przenośnikach skośnych i łamanych. W związku z powyższym wierzchnia warstwa taśm PVC może być gładka lub posiadać jedną z wielu struktur nośnych takich jak np.: super gripp, kratka/wafelek, rybia ość, struktura piły. Struktury te w zależności od rodzaju transportu mogą zmniejszać lub zwiększać przywieranie produktu do taśmy. Dodatkowo na powierzchni taśm PVC mogą być wykonane otwory, wtopione zabieraki, kliny prowadzące lub falbany boczne.

W zależności od tego czy taśma pracuje po rolkach czy po stole ślizgowym może posiadać od spodu tkaninę, strukturę kratki/wafelka lub gładką powierzchnię PVC. Taśmy tego typu są najczęściej zgrzewane w obwód w specjalnych prasach lub łączone mechanicznie na spinki typu Anker lub Aligator. Ze względu na dużą popularność taśmy PVC wykorzystywane są do transportu w niemal w każdej gałęzi przemysłu.

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.