Taśmy PVC z warstwą nośną
Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

Taśmy PVC producenta zbudowane są najczęściej z jednego lub kilku poliestrowych cięgien wzmacniających oraz z warstw termoplastycznych i polichlorku winylu (PVC).

- +

Taśmy PVC zbudowane są najczęściej z jednego lub kilku poliestrowych cięgien wzmacniających oraz z warstw termoplastycznych i polichlorku winylu (PVC).

W zależności od składu chemicznego warstw termoplastycznych oraz budowy cięgien, taśmy PVC mogą mieć różne właściwości takie jak:

  • trudnopalność
  • antystatyczność
  • cichobieżność
  • odporność na tłuszcze roślinne i zwierzęce (atesty spożywcze)
  • odpowiednią twardość warstwy nośnej (najczęściej 65-80ShA).

Jeżeli taśma zbudowana jest z cięgien elastycznych (flexibilnych) to może pracować w tzw. niecce. Przeznaczenie taśm PVC jest bardzo różne od transportu poziomego i buforowania towarów po transport na przenośnikach skośnych i łamanych. W związku z powyższym wierzchnia warstwa taśm PVC może być gładka lub posiadać jedną z wielu struktur nośnych takich jak np.: super gripp, kratka/wafelek, rybia ość, struktura piły. Struktury te w zależności od rodzaju transportu mogą zmniejszać lub zwiększać przywieranie produktu do taśmy. Dodatkowo na powierzchni taśm PVC mogą być wykonane otwory, wtopione zabieraki, kliny prowadzące lub falbany boczne.

W zależności od tego czy taśma pracuje po rolkach czy po stole ślizgowym może posiadać od spodu tkaninę, strukturę kratki/wafelka lub gładką powierzchnię PVC. Taśmy tego typu są najczęściej zgrzewane w obwód w specjalnych prasach lub łączone mechanicznie na spinki typu Anker lub Aligator. Ze względu na dużą popularność taśmy PVC wykorzystywane są do transportu w niemal w każdej gałęzi przemysłu.

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!