Sprzęgła elektromagnetyczne z hamulcem
Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

Sprzęgło elektromagnetyczne z hamulcem firmy Bonfiglioli to kompaktowe urządzenie zamknięte w obudowie o stopniu szczelności IP54.

- +

Sprzęgło elektromagnetyczne z hamulcem firmy Bonfiglioli to kompaktowe urządzenie zamknięte w obudowie o stopniu szczelności IP54. W aluminiowym korpusie znajdują się ułożyskowane wały połączone sprzęgłem elektromagnetycznym. W stanie spoczynku wały mogą się swobodnie obracać. Po zasileniu obwodu sprzęgła napięciem 24VDC wały zostają sprzęgnięte. Wał wyjściowy zaopatrzony jest w hamulec elektromagnetyczny. Po zasileniu obwodu hamulca napięciem 24 VDC wał wyjściowy zostaje zahamowany. Obydwa obwody mogą być sterowane niezależnie. Dostępne są różne kombinacje wałów litych i drążonych na wejściu i wyjściu urządzenia.

Najczęstsze zastosowanie to praca taktowa układów napędowych wykorzystujących popularne silniki indukcyjne przystosowane do trybu pracy S1. W takim przypadku silnik pracuje nieprzerwanie natomiast wał wyjściowy urządzenia NFF może być zatrzymywany i ponownie sprzęgany w czasie poniżej 1 sekundy.
Urządzenie NFF wyposażone jest w system automatycznej korekcji zużycia okładzin ciernych, dzięki temu nie wymaga częstej kontroli i działa powtarzalnie przez cały okres eksploatacji.

Do urządzenia NFF dedykowany jest kontroler ACS 01, który umożliwia zasilanie stabilnym napięciem oraz stanowi interfejs do podłączenia czujników i urządzeń sterujących.

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.