Sprzęgła jednokierunkowe CTS
Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości sprzęgła jednokierunkowe włoskiej marki C.T.S.

- +

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości sprzęgła jednokierunkowe włoskiej marki C.T.S. Zadaniem sprzęgieł jednokierunkowych jest przeniesienie momentu obrotowego w jednym kierunku. Ich właściwości wykorzystuje się w różnorodnych maszynach m. in. obrabiarkach i wszędzie tam, gdzie ruch pracy jest jednokierunkowy oraz w maszynach taktujących, w których zmiana kierunku pracy wymusza przejście na ruch jałowy. To znakomicie wykonane i precyzyjne części maszynowe, które doskonale spełniają swoją funkcję i zapewniają wieloletnią skuteczność.

Dużą zaletą sprzęgieł jednokierunkowych jest właściwość rozłączenia, gdy urządzenie osiągnie wyznaczoną prędkość. Podczas tego procesu istnieje możliwość przełączenia biegu. Te elementy świetnie więc sprawdzają się w maszynach wyposażonych w stopniowalną skrzynię biegów. Ponadto zmiana kierunków podczas pracy wywołuje rozłączenie sprzęgła i przejście do tzw. ruchu jałowego (nieobciążonego) w przeciwnym kierunku.

Sprzęgła jednokierunkowe CTS – zastosowanie

Ze względu na swoją konstrukcję świetnie sprawdzają się urządzeniach taktujących, jako blokady ruchu powrotnego oraz elementy rozłączające napęd, gdy maszyna osiągnie docelową prędkość. Typowe zastosowania to również przenośniki i podajniki, zwłaszcza wznoszące.

Sprzęgła C.T.S. to produkty cechujące się wysoką precyzją wykonania i dbałością o najdrobniejszy szczegół. Powstały ze znakomitej stali odpornej na uszkodzenia, wysoce wytrzymałej, która gwarantuje bezawaryjną pracę na lata. Elementy blokujące są wstępnie napinane sprężynami, dzięki temu napęd przekazywany jest w każdej pozycji bezluzowo.

Włoska marka CTS dokłada wszelkich starań, by stworzyć sprzęgła jednokierunkowe najwyższej jakości. W ofercie naszej firmy znajdziesz elementy o zróżnicowanych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu bez problemu dobierzesz idealny produkt dostosowany do wymogów Twoich maszyn.

Jeśli masz wątpliwości, jakie sprzęgło jednokierunkowe CTS wybrać, skontaktuj się z naszymi specjalistami. Chętnie służymy pomocą i odpowiemy na wszelkie pytania. Dostosujemy też ofertę do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Skontaktuj się z nami teraz!

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.