Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

Sprzęgła zębate producenta R+W należą do grupy sprzęgieł skrętnie sztywnych. Charakteryzują się zwartą budową i stosunkowo wysokim momentem znamionowym.

- +

Sprzęgła zębate producenta R+W należą do grupy sprzęgieł skrętnie sztywnych. Charakteryzują się zwartą budową i stosunkowo wysokim momentem znamionowym.

Najczęściej występujące wersje to sprzęgła dwukardanowe składające się z trzech zasadniczych części: dwóch piast z zębami zewnętrznymi oraz tulei z uzębieniem wewnętrznym. Piasty mają zęby łukowe co daje im możliwość przemieszczania się względem tulei i w rezultacie kompensację kątowych, promieniowych oraz osiowych odchyłek łączonych wałów.

W prostych modelach sprzęgieł zębatych tuleja wykonana jest z tworzywa sztucznego samosmarnego dzięki temu sprzęgło jest proste w budowie, niedrogie w zakupie i bezobsługowe.

Przy bardziej wymagających urządzeniach zastosowanie mają sprzęgła w całości wykonane ze stali. Tuleja posiada uszczelniacze metalowo-gumowe co umożliwia wypełnienie przestrzeni międzyzębnych środkiem smarnym, koniecznym to prawidłowej pracy. Dopuszczalna jest pozycja pracy w poziomie.

W sprzedaży dostępne są również wersje stalowe jednokardanowe składające się z jednej piasty z zębami zewnętrznymi oraz kielicha z uzębieniem wewnętrznym.

Pobierz bezpłatną aplikację R+W ze sklepu Google Play lub App Store

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.