Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

Sprzęgła zębate producenta R+W należą do grupy sprzęgieł skrętnie sztywnych. Charakteryzują się zwartą budową i stosunkowo wysokim momentem znamionowym.

- +

Sprzęgła zębate producenta R+W należą do grupy sprzęgieł skrętnie sztywnych. Charakteryzują się zwartą budową i stosunkowo wysokim momentem znamionowym.

Najczęściej występujące wersje to sprzęgła dwukardanowe składające się z trzech zasadniczych części: dwóch piast z zębami zewnętrznymi oraz tulei z uzębieniem wewnętrznym. Piasty mają zęby łukowe co daje im możliwość przemieszczania się względem tulei i w rezultacie kompensację kątowych, promieniowych oraz osiowych odchyłek łączonych wałów.

W prostych modelach sprzęgieł zębatych tuleja wykonana jest z tworzywa sztucznego samosmarnego dzięki temu sprzęgło jest proste w budowie, niedrogie w zakupie i bezobsługowe.

Przy bardziej wymagających urządzeniach zastosowanie mają sprzęgła w całości wykonane ze stali. Tuleja posiada uszczelniacze metalowo-gumowe co umożliwia wypełnienie przestrzeni międzyzębnych środkiem smarnym, koniecznym to prawidłowej pracy. Dopuszczalna jest pozycja pracy w poziomie.

W sprzedaży dostępne są również wersje stalowe jednokardanowe składające się z jednej piasty z zębami zewnętrznymi oraz kielicha z uzębieniem wewnętrznym.

Pobierz bezpłatną aplikację R+W ze sklepu Google Play lub App Store

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!