Sprzęgła dyskowe bezluzowe
Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

Sprzęgła dyskowe serii LP firmy R+W zbudowane są w całości ze stali.

- +

Sprzęgła dyskowe serii LP firmy R+W zbudowane są w całości ze stali. Elementem stanowiącym o właściwościach sprzęgła jest łącznik płytkowy (dysk) wykonany z kilku warstw wysoko wytrzymałej blachy sprężystej. Warstwowa budowa zapewnia wysoką sztywność skrętną oraz elastyczność pozwalającą na kompensację nieosiowości łączonych wałów. Siła przywracająca stan równowagi jest niewielka. Dzięki nowoczesnej konstrukcji łączników płytkowych możliwe stało się zastosowanie zwykłych śrub gdyż nie przenoszą one sił ścinających a jedynie dociskowe. Sprzęgło w trakcie normalnej pracy nie podlega zużyciu, jest też bezobsługowe.

Sprzęgła z jednym łącznikiem mają zwartą budowę i umożliwiają kompensację odchyłki kątowej oraz osiowej. Sprzęgła z dwoma łącznikami płytkowymi kompensują dodatkowo odchyłkę promieniową, dają też możliwość zastosowania elementów pośrednich o różnych długościach.

Sprzęgła dyskowe znajdują zastosowania w aplikacjach wymagających dużej sztywności skrętnej, wysokiej odporności mechanicznej i możliwości kompensacji odchyłek łączonych wałów. Typowe zastosowania: pompy, mieszadła, przenośniki, walcarki, wentylatory.
Specjalna wersja LPA wykonana wg standardu API 610 przeznaczona jest do stosowania w przemyśle wydobywczym i petrochemicznym.

Sprzęgła dyskowe R+W mogą być stosowane w atmosferze zagrożonej wybuchem (strefy ATEX) w temperaturze otoczenia od -30°C do 80°C. Klasa zabezpieczenia jest zgodna z normą ISO80079-37 dotyczącą zabezpieczenia przed zapłonem “h” (bezpieczeństwo konstrukcyjne). Zgodnie z dyrektywą 2014/34 / UE (ATEX), sprzęgła dyskowe są uznawane za urządzenie, co oznacza, że są mają one znak CE i deklarację zgodności UE. Dzięki certyfikacji dla kategorii 2/M2 mogą one być również używane jako urządzenia kategorii 3/M3. Dzięki zastosowaniu takiego sprzęgła nie ma potrzeby oddzielania stref w całej maszynie.

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.