Sprzęgła kłowe bezluzowe
Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

Sprzęgło kłowe bezluzowe producenta R+W składa się z dwóch piast z kłami oraz elastomerowej wkładki rozdzielającej piasty.

- +

Sprzęgło kłowe bezluzowe producenta R+W składa się z dwóch piast z kłami oraz elastomerowej wkładki rozdzielającej piasty. Taka budowa zapewnia tłumienie drgań skrętnych, izolacje termiczną i elektryczną oraz nieprzerwaną pracę nawet po zniszczeniu wkładki. Ponadto elastyczność wkładki umożliwia kompensację błędów montażowych łączonych wałów.

Wkładka elastomerowa jest ściśle dopasowana do przestrzeni międzyzębnych piast co powoduje redukcję luzu wstępnego do zera. Ponadto zaciskowe piasty eliminują ewentualne luzy na połączeniu z wałem. Tak wykonane sprzęgła znajdują zastosowanie w precyzyjnych napędach nowoczesnych urządzeń wymagających precyzji w przenoszeniu napędu.

Zdolność do kompensacji odchyłek wałów można rozszerzyć przez zastosowanie dwóch wkładek elastomerowych rozdzielonych wkładką dystansową. Taki zabieg wydłuża sprzęgło i zwiększa dwukrotnie jego elastyczność. W rezultacie powstaje tzw. sprzęgło dwukardanowe.

Sprzęgła kłowe bezluzowe występują też w wersji zgodnej z dyrektywą ATEX, potwierdzonej certyfikatem producenta. Wkładka elastomerowa w takiej wersji posiada wtrącenia grafitu, dzięki temu stanowi przewodnik dla ładunków elektrostatycznych.

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.