Sortery TOMRA do sortowania ziemniaków
Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

Firma TOMRA jest jednym z największych producentów urządzeń do sortowania frytek. 75 % wyprodukowanych frytek na całym świecie jest sortowanych i przetwarzanych przez urządzenia TOMRA.

- +

Firma TOMRA jest jednym z największych producentów urządzeń do sortowania frytek. 75 % wyprodukowanych frytek na całym świecie jest sortowanych i przetwarzanych przez urządzenia TOMRA. Firma oferuje najszerszą gamę rozwiązań sortujących dostępnych w przemyśle spożywczym. W ofercie znajdziemy zaawansowane sortowniki optyczne do wielu zastosowań – od świeżych produktów do żywności przetworzonej.

TECHNOLOGIA DO TWOICH USŁUG

Producent maszyn sortujących oferuje liczne rozwiązania do sortowania ziemniaków świeżych, całych, pokrojonych w plastry, płatki, kostkę jak również mrożonych. Sortery optyczne TOMRA separują produkt w całości lub w postaci przetworzonej tj. frytki, prażynki, chipsy i inne postaci ziemniaka.

Precyzyjne technologie sortowania oparte na czujnikach umożliwiają sortowanie produktu uwzględniając wady sortowanego produktu charakterystyki biologicznej, analizują je pod kątem struktury, rozmiaru, kształtu, gęstości materiału obcego i koloru ziemniaka. Urządzenia wykorzystują unikalne czujniki bliskie podczerwieni (NIR) do skanowania każdego pojedynczego elementu „w locie”. Pozwala to na niezakłócony widok produktu podczas sortowania o dużej pojemności.

Dzięki zastosowanej technologii maszyny te sortują produkt pod kątem usuwania produktów wadliwych. przebarwionych, zgniłych, zielonych, sinych. Ponadto eliminują materiały obce takie jak plastik, kamienie, szkło, kije itp. TOMRA oferuje również parowe systemy obierania. Wydajność tych systemów oscyluje w zakresie od 1000 do 50.000 kg/h.

Jednym z flagowych produktów TOMRA są urządzenia do sortowania frytek i obranych ziemniaków. Nawiązując do belgijskiej tradycji frytek firma opracowała rozwiązania pozwalające na analizę frytek pod kątem odpowiedniej długości, kształtu czy zakrzywień.

KORZYŚCI:

Zastosowanie maszyn do sortowania TOMRA przekłada się bezpośrednio na:

  • wysoką wydajność i powtarzalność produkcji 1-50 ton na godzinę
  • bardzo niski poziom odpadu produkcyjnego
  • niskie zużycie wody
  • niezawodność działania przy pracy ciągłej 24/7
  • bezpieczeństwo żywności
  • gwarancję jakości i powtarzalności

TO INWESTYCJA, KTÓRA BŁYSKAWICZNIE SIĘ ZWRACA!

Sortery TOMRA do żywności to jedne z najbardziej wydajnych urządzeń dostępnych na rynku na całym świecie. Sortery optyczne kontrolują miliony pojedynczych sztuk produktów na godzinę, odzyskując aż 5-10% plonów.

Sprawdź parametry techniczne i wydajność w broszurze poniżej.

Zobacz film o sorterach Tomra.

Dowiedz się jaki sorter jest odpowiedni dla Twojej firmy i zapytaj o możliwość testowania maszyny!

+48 601 357 661 – Paweł Janiga
+48 601 457 944 – Maciej Lubański

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!