Sortery TOMRA do sortowania orzechów, nasion i zbóż
Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

TOMRA oferuje szeroki wybór systemów maszyn do sortowania orzechówpocząwszy od orzechów laskowych, ziemnych, migdałów, orzechów włoskich, pekan, pistacji, orzechów makadamia, nerkowców czy piniowych, kończąc na pozostałych gatunkach orzechów czy nasion.

- +

TOMRA oferuje szeroki wybór systemów maszyn do sortowania orzechów począwszy od orzechów laskowych, ziemnych, migdałów, orzechów włoskich, pekan, pistacji, orzechów makadamia, nerkowców czy piniowych, kończąc na pozostałych gatunkach orzechów czy nasion.

Zastosowane technologie w maszynach pozwalają na dokładne sortowanie produktu i usuwanie niepożądanych skorupek, łupinek, źdźbeł traw, patyków, ogonków, uszkodzonych produktów, gnijących produktów jak również ciał i materiałów obcych, jak szkło, plastik, kamienie (w tym piasek), metale, patyki i aflatoksyny.

Maszyny sortujące analizują produkt w oparciu o cechy biologiczne, niewidoczne dla ludzkiego oka. W połączeniu z opatentowaną technologią FLUO™ firmy TOMRA, Nimbus wykrywa najmniejsze odcienie chlorofilu, w celu uzyskania lepszego kontrastu między dobrymi produktami a wadami. Inne dostępne technologie to SWIR, tworzący kontrast między produktami na bazie wody i innymi materiałami, Zaawansowane wykrywanie ciał obcych – Advanced Foreign Material Detector™ i Detox™ do wykrywania aflatoksyny.

W 2015 r. stosowana przez firmę TOMRA technologia NIMBUS BSI sortowania orzechów i owoców suszonych została uhonorowana prestiżową nagrodą Innovation Award 2015 podczas Światowego Kongresu Owoców Suszonych i Orzechów.

KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA MASZYN TOMRA

Zastosowanie maszyn sortujących TOMRA przekłada się bezpośrednio na:

  • zwiększenie wydajności
  • bardzo niski poziom odpadu produkcyjnego
  • zredukowanie zapotrzebowania na siłę roboczą (ręczne sortowanie wad produktu)
  • większą przepustowości linii produkcyjnej
  • bezpieczeństwo żywności
  • gwarancję jakości i powtarzalności
  • i co najważniejsze stałą kontrolowaną jakość dzięki zastosowanej technologii

Optymalizacja czasu pracy

Sortery do nasion są niezbędnym elementem wyposażenia fabryk zajmujących się produkcją oraz przetwarzaniem wyrobów spożywczych. Dawniej procesem selekcji zajmowali się pracownicy, co było czynnością długotrwałą i często nieefektywną. Sortery TOMRA pozwalają na szybką, a przede wszystkim niezwykle skuteczną separację wadliwych elementów. Dzięki temu możliwa jest optymalizacja czasu produkcji, a tym samym minimalizacja kosztów.

Zadowolenie klientów

Dostępne u nas urządzenia do selekcji produktów cieszą się niezwykłą popularnością wśród przedsiębiorców. Przede wszystkim jest to zasługa ich niezawodności pod względem wydajności, a także efektywności wykonywanych zadań. Sortery TOMRA wyróżniają się na tle konkurentów swym szerokim zastosowaniem. Są one bowiem przystosowane do selekcji wielu produktów z rodziny nasion, zbóż oraz orzechów. Tym samym zapewniają użytkownikom kompleksowość, dzięki czemu nie ma potrzeby zaopatrywania firmy w osobne sortery do orzechów i innych nasion.

W trosce o renomę firmy

Sorter do zboża, orzechów i nasion TOMRA pozwala zadbać o podtrzymanie renomy każdej działalności produkcyjnej, a także o dobre imię marki. Niezwykła wnikliwość maszyny wywodząca się z jej wysokiego zaawansowania technologicznego sprawia, że jest ona w stanie odseparować każdy niezidentyfikowany element znajdujący się w danym sorcie produktów. To bardzo ważne szczególnie w przemyśle spożywczym. Uzupełnienie produkcji w maszyny sortujące przede wszystkim pozwala na zachowanie bezpieczeństwa konsumenta.

Dowiedz się jaki sorter jest odpowiedni dla Twojej firmy i zapytaj o możliwość testowania maszyny!

+48 601 357 661 – Paweł Janiga
+48 601 457 944 – Maciej Lubański

Zobacz również

Partnerzy

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!